CHMIELOTY 2022

XII Ogólnopolski Piknik Paralotniowy 19-21.08.2022

Chmieloty 2018
Piknikowa brać paralotniowa
PPG-antowe trofeum
Wieczorna integracja
Tortowa impreza
Chmielaki oczami pilota
Jedyny słuszny baner :)
facebook_page_plugin

AKTUALNOŚCI

Wszystko o Chmielotach! Jak to się zaczęło i jak rozwijały się na przestrzeni dekady

Wczoraj skończyłem pisać podsumowanie Chmielotów a dzisiaj dzwoni do mnie Igor z taką niespodzianką filmową, cóż mogę powiedzieć, chłopak ma talent i jako lektor, reżyser i filmowiec no tak po chłopskiemu człowiek orkiestra :) brawo Igor film zrobiłeś przedni.
Film ten przedstawia historię Chmielotów. Jak powstały Chmieloty i jak rozwijały się na przestrzeni 10 lat oraz na jakie atrakcje mogliśmy liczyć.


 

CHMIELOTY oczami organizatora z perspektywy lat..

Chmieloty… a co to takiego? Dobre pytanie.

Jeszcze ponad dekadę temu słowo to praktycznie nie istniało w języku polskim, a dzisiaj?
No właśnie, dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że jest to jedna z fajniejszych imprez (celowo piszę, że nie największa bo zdarzają się imprezy większe od naszej, ale na tym skrawku ziemi jesteśmy w stanie przyjąć aż 130 czynnie latających pilotów) skupiająca miłośników głównie paralotniarstwa i to w każdej postaci zarówno tej zmotoryzowanej jak i swobodnej, a trzeba też wspomnieć, że na Chmielotach były motolotnie, ultralajty, małe samoloty i wiatrakowce.

Organizując pierwszy piknik, nikt z nas nie spodziewał się, że impreza rozrośnie się do takich rozmiarów i nazwa CHMIELOTY stanie się marką samą w sobie. Początki jak zawsze są trudne i tak też było w naszym przypadku. Ideą zorganizowania pikniku była chęć wspólnego latania w większym gronie i nie chodziło nam wyłącznie o pilotów z okolicy ale skąd się tylko da, a piknik od zawsze miał mieć charakter rodzinnego spotkania ze znajomymi pilotami. Nie mając osobowości prawnej w zasadzie wszystkie drzwi mieliśmy zamknięte i jakiekolwiek wsparcie finansowe było niemożliwe, tak więc szybko zdecydowaliśmy się na powołanie stowarzyszenia.chmieloty 2022

A teraz trochę historii…

Czytaj więcej: CHMIELOTY oczami organizatora z perspektywy lat..

CHMIELOTY 2022

Trzeci weekend sierpnia to tradycyjnie od kilkunastu lat w Krasnymstawie wielkie święto piwa czyli CHMIELAKI, a paralotniarze z Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniowego zrobili swoje święto sprytnie wkomponowując się w karuzelę trzy dniowej imprezy i w tym roku jak oczywiście pogoda nie spłata figla odbędzie się kolejna edycja, czyli  XII CHMIELOTY a jakby nie pandemia to XIII.

Ubiegły rok pokazał prawdziwe oblicze pikniku na którym zameldowało się ponad 120 pilotów a sobotni niski przelot nad miastem zdominował wszystkie imprezy jakie w tym czasie odbywały się w różnych częściach miasta i oczy jak i telefony robiące setki zdjęć i filmów były skierowane w jedynym słusznym kierunku...ku niebu.cmielaki01

W tym roku piknik odbędzie się w dniach 19 – 21 sierpnia 2022 r. i tradycyjnie w tym czasie paralotniarze będą  nad krasnostawskim niebem znowu mieszali powietrze.


Czytaj więcej: CHMIELOTY 2022

Rejestracja

Witamy serdecznie
Mamy do Was prośbę, to co za chwilę przeczytacie nie będzie zobowiązujące a dla nas w dużym stopniu ułatwi organizację tegorocznego pikniku. Jeśli wybierasz się w tym roku na #CHMIELOTY to wypełnij poniższy formularz najlepiej odrazu kiedy skończysz to czytać
jeżeli wypełnisz a nie dotrzesz to nic się nie stanie oprócz tego że będziesz żałował(a) 😉.
Jeżeli na dwa dni przed piknikiem nie będzie obiecujących prognoz to wiadomo, że nie będziemy nic organizować bo nikt nie przyjedzie. Jeżeli wypełnisz formularz my orientacyjnie będziemy wiedzieć na jaką ilość osób mamy się przygotować z kateringiem i innymi rzeczami. Poświęć chwilę na ten prosty formularz.
Dziękujemy i
do miłegorejestracja chmieloty 2022

 

Pierwsze spotkanie organizacyjne CHMIELAKI 2022

Dzisiaj tj. 13 maja 2022 roku w UM Krasnystaw, odbyło się piersze robocze spotkanie dotyczące organizacji tegorocznej imprezy chmielakowej. Z uwagi, że KSP organizuje imprezę współtowarzyszącą czyli CHMIELOTY, bierzemy czynny udział w tego typu spotkaniach. Nie bedziemy owijać w bawełnę, miasto napewno nam pomoże ale to nie będą kowoty jak w ubiegłym roku. Sponsoring w dzisiejszych czasach, można powiedzieć, że nie istnieje wszyscy widzimy co sie dzieje a wiadomo, że z pustego to i Salomon nie nalał. Szukamy ciągle sponsora ale na chwilę obecną w zasadzie nie mamy nikogo konkretnego.

zebranie chmielakowe


 

Joomla Module OT Client Logos Scroller powered by OmegaTheme.com